27 stycznia 2022

Dni Świadomości Dysleksji

Szkolny konkurs „Wierszyki łamiące języki”

I MIEJSCE: Renata Kania 3a i Julia Matyjasek 3a oraz Maria Lenart 1a

II MIEJSCE: Oliwia Giżyńska 3a i Franciszek Krysiak 3c oraz Illia Salosin 1a

III MIEJSCE: Lilianna Weber 2b oraz Friderika Zwierzyńska 2a

WYRÓŻNIENIA: Bianka Jurska 1a, Aleksandra Godlewska 3a, Agata Szlupowicz 3c, Szymon Adamczyk 1b, Kamil Ludwiniak 2a

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Jury konkursowe stanęło przed ogromnym wyzwaniem  ponieważ poziom reprezentowany przez naszych uczniów był bardzo wysoki a wierszyki…………łamały języki.

Szkolny konkurs „Rysuję, maluję – ortografię szlifuję”

RZ czy Ż – jeżeli znamy reguły ortografia nam nie straszna. A jak najlepiej ją zapamiętać? Wykorzystując humor, kolor i pomysłowość. Wystarczy czysta kartka, kredki i ………. Ortografia sama do głowy trafia.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom klas II – VIII, którzy w tym roku uczestniczyli w konkursie. Ich prace pomagają teraz pozostałym dzieciom w szlifowaniu zasad ortograficznych.

KATEGORIA KLAS II - III

MIEJSCE I: Franciszek Krysiak 3C

MIEJSCE II: Krzysztof Sieraga 3D

MIEJSCE III: Aleksandra Godlewska 3A

WYRÓŻNIENIA: Bartosz Ferenc 2A, Sara Bakri 2B, Laura Piechowicz 3A, Ula Kamecka 3C, Jan Rogalski 3C

KATEGORIA KLAS IV – V

MIEJSCE I: Dominik Wielgosz 5B

MIEJSCE II: Oliwia Gałązka 4C

MIEJSCE III: Martyna Ropiecka 5d

WYRÓŻNIENIA: Aleksander Falkiewicz 4B, Wojciech Grochal 4B, Oliwia Matyjasek 5A, Oliwia Łukasiewicz 5B, Natalia Ruszczyńska 5C

KATEGORIA KLAS VI - VIII

MIEJSCE I: Weronika Tomaszewska 6a

MIEJSCE II: Maja Rybak 7h

MIEJSCE III: Illya Melnyk 7e

Wyróżnienia: Weronika Chyczewska 7e, Alicja Karczewska 7e, Dawid Szumigowski 7e, Amelia Kalinowska 7h

Szkolny konkurs „Leniwe ósemki”

„Leniwa ósemka” już na dobre zagościła w naszej szkole. Wiemy, że ćwiczy koordynację wzrokową, integrację półkul mózgowych, rozwija obwodowe widzenie potrzebne do opanowania techniki czytania. A ponadto? Rozwija nasze twórcze myślenie i wprowadza dużo pozytywnej energii na zajęciach.  W tym roku uczniowie klas pierwszych oraz dzieci z grup przedszkolnych zaskoczyły nas swoją kreatywnością tworząc pszczółki, bałwanki czy misie.

KATEGORIA: GRUPY PRZEDSZKOLNE

MIEJSCE I: Jan Lenart (Elfy)

MIEJSCE II: Jan Markau (Żabki)

MIEJSCE III: Igor Deluga (Krasnale)

WYRÓŻNIENIA: Natalia Chyczewska (Elfy), Nela Goławska (Żabki), Antoni Kopko (Elfy)

KATEGORIA: KLASY 1

MIEJSCE I:  Anna Orłowska 1c

MIEJSCE II: Szymon Jaskot 1a

MIEJSCE III: Nikola Żochowska 1c

WYRÓŻNIENIA: Marta Szlupowicz 1c, Hanna Curkowska 1c, Agnieszka Kania 1a, Aleksander Nienałtowski 1c, Wiktor Furdzik 1a, Wiktor Dąbrówka 1b, Wiktor de Nisau 1b

Szkolny konkurs logopedyczny „Nadchodząca Zima”

Jak w najpiękniejszy sposób przedstawić Zimę? Uczniowie naszej szkoły świetnie wywiązali się
z powierzonego im zadania konkursowego, w ramach którego mieli wykonać i dostarczyć pracę plastyczną zawierającą ilustracje z elementami, w których nazwie znajdują się głoski: S,Z,C,DZ,SZ,Ż,CZ,DŻ,Ś,Ź,Ć,DŹ oraz R.

A oto lista zwycięzców konkursu:

I miejsce – Alicja Kurek IIa

II miejsce – Oliwia Gałązka IVc

III miejsce – Wiktor Magier, Biedronki

Wyróżnienia: Bianka Jurska klasa Ia oraz Basia Hussain, Żabki

Jeszcze raz pragniemy podziękować za zaangażowanie wszystkim uczestnikom konkursów. Do zobaczenia w roku szkolnym 2022/23 ?.

Sylwia Celejewska, Magdalena Jóźwik terapeuci pedagogiczni)

Magdalena Ostrowska (logopeda)

Elżbieta Skrzek (wychowawca klasy 3a)